Aktualnosci
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU    18-03-2018
« powrót do Aktualności

1. Gorzkie Żale dzisiaj  o godz. 15.00, po nabożeństwie Msza święta. Nabożeństwo pasyjne poprzedza różaniec o godz.14.20. O godzinie 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Duszpasterstwo Młodych Cantinus. Po każdej Mszy świętej można złożyć ofiarę na Dar serca. Zbiórka zespołu Caritas w poniedziałek o godz.16.00.

     

2. Spotkanie dla bierzmowanych  klasa III gimnazjum – grupa ks. Wojciecha - w niedzielę o godz.19.30.

 

3. Dzisiaj o godz.13.00 w Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu ks. Arcybiskup dokona zawierzenia Archidiecezji  św. Józefowi. My natomiast, dokonamy zawierzenia parafii św. Józefowi w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.30. We wtorki zapraszamy na godzinę 18.15 na modlitwę do św. Józefa.

 

4. Od poniedziałku do środy w godz. 9.15 - 13.30 rekolekcje dla dzieci ze Szkół Podstawowych nr 74 i 90. Plan zajęć rekolekcyjnych został podany dzieciom w szkołach.

  

5. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. hospicyjna w dolnym kościele.

 

6. W piątek 23 marca zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Początek o godz. 19.30  przy figurze Serca Pana Jezusa przy bloku nr 120 na ul. Palacza. Pójdziemy ul. Słoneczną, Sowińskiego do kościoła. Po drodze będzie niesiony krzyż przez parafian z różnych wspólnot. Na drogę zabieramy świece i  lampiony. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z grupy  ks. Arkadiusza uczestniczy w  tej drodze krzyżowej, po niej odbędzie się krótkie spotkanie w kościele.

 

7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Przed Mszą św. o godz. 11.00 procesja z palmami wokół kościoła.

 

8. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową młodzież z Duszpasterstwa Cantinus będzie rozprowadzać własnoręcznie pieczone i ozdabiane mazurki na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na bieżącą działalność Duszpasterstwa.

 

9. W związku z przygotowywaną publikacją z okazji  80-tej  rocznicy erygowania naszej parafii, ponawiamy naszą prośbę o udostępnienie zdjęć oraz o dzielenie się wspomnieniami z życia parafii. Materiały można przynosić do biura parafialnego lub wysyłać drogą elektroniczną na adres: ujanakantego@wp.pl

 

 

W minionym tygodniu odeszła do Pana

 

Kazimiera Piątkowska, lat 87, ul. Olszynka

 

« powrót do Aktualności